جهت عضویت در کانال تلگرامی https://t.me/javideggstore روی لینک ، کلیک نمایید :

اطلاعات بیشتر
تغییر استایل

انتخاب رنگ

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید

جزئیات آگهی

سایر

مونو کلسیم فسفات

برای قیمت تماس بگیرید

توضیحات
قیمت : برای قیمت تماس بگیرید
نوع آگهی : فروش یا ارائه
تاریخ : 2019-01-31
وضعیت : بدون استفاده
موقعیت : میدان توحید - خیابان نصرت غربی بعد از خیابان خوش- پلاک 118 - ساختمان گلبار

مونو کلسیم فسفات(MCP) با فرمول شیمیاییCaH4P2O8 که از واکنش اسید فسفریک با کربنات کلسیم تولید می شود.

این محصول بصورت گسترده به عنوان افزودنی غذایی و مکمل برای کلسیم و فسفر در دو بخش انسانی، دام و طیور مورد استفاده قرار می گیرد.

مونو کلسیم فسفات نقش بسزایی در انعقاد خون، فعالیت فیزیوولوژیکی قلب و دستگاه گوارش و همچنین شکل گیری استخوان، دندان و تخم مرغ را برای دام و طیور ایفا می کند.

از نوع خوراکی محصول به دلیل خاصیت سایندگی، در تولید خمیر دندان استفاده می گردد. همچنین به عنوان خوراک آبزیان به دلیل جذب بهتر توسط آنها استفاده می شود.

مونو کلسیم فسفات نیز همانند دی کلسیم فسفات تولید میگردد و لی محاسبات شیمیایی خاص خود و مواد اولیه مختص به خود را نیاز دارد.

با توجه به درصد بالاتر فسفر در مونو کلسیم فسفات مقدار استفاده ازآن در جیره کمتر میباشد.
با توجه به نقش مهم و حیاتی فسفر و کلسیم در فرآیندهای فیزولوژیکی و متابولیسم بدن دام و طیور و اینکه افزایش و کاهش این عناصر در برنامه غذایی آنها مشکلات و ناهنجاری های متعدد و خطرناکی را موجب می شود .

و همچنین با توجه به رابطه بسیار نزدیک فسفر و کلسیم در بدن و تبادل منطقی بین آنها برای جذب هر دو عنصر لازم می باشد.

تولید این مواد نیاز به فرایند خاص و تخصص ویژه دارد. از این جهت مصرف کنندگان مونو کلسیم فسفات بایستی نسبت به کیفیت بسیار حساس باشند.

چرا که ممکن است ماده ای دارای دو عنصر فسفر و کلسیم باشد ولی عوامل سمی همراه آن دارای خاصیت ضد تغذیه ای در دام و طیور باشد.

استفاده از منابع فسفری نا مرغوب بسیار زیان بار می باشد چرا که ناخالصی های موجود در فسفر موجب اختلال در متابولیسم استخوان و عملکرد کلیه و کبد پرندگان می شود.

فلوئور، آلومینیوم، سرب، کادمیوم و نیکل که اغلب در برخی از منابع اولیه فسفر معدنی وجود دارد.

موجب عوارض متابولیسمی می شود. لذا دقیت فراوان در تولید و مصرف محصول مونو کلسیم فسفات به لحاظ بازدهی و کارآمدی مناسب اقتصادی و پیشگیری از بروز عوارض خطرناک و افزایش کارایی مواد در تغذیه دام و طیور بسیار حائز اهمیت می باشد.

در بسیاری از کشورهای دنیا امروزه برای تغذیه طیور از نوع مونو کلسیم فسفات و دی کلسیم فسفات بهره می گیرند که از اسید سفریک تهیه می شود.

از نظر تکنولوژی جدید ترجیح داده می شود مه فرآورده های فسفری توسط اسید فسفریک تهیه شود.

اکثر محققین که در حوزه پرورش طیور و دام فعالیت دارند و ارزش فسفر معدنی و قابلی آن در دام و طیور بوسیله استفاده از تعدادی شاخص مانند حداکثر رشد، وزن بدن، میزان فسفر استخوان تعیین و ارزیابی می کنند.

 

 موقعیت
* شماره تلفن شما فقط به ارسال کننده آگهی نمایش داده میشود.
امتیاز آگهی شما

آگهی های مشابه
بالا